Tarihi eser operasyonu: 2 gözaltı

HomeAsayiş

Tarihi eser operasyonu: 2 gözaltı

Burdur’da jandarma ekipleri Roma-Bizans ve İslami Dönemi’ne ait 168 sikke ve 7 tarihi obje ele geçirdi. Ekiplerce, 2 tarihi eser kaçakçısı gözaltına

Eksi 13 derecede zorlu yangın söndürme mücadelesi 
Narkotik operasyonlarında 21 uyuşturucu taciri gözaltına alındı
Engelli kıza fuhuş yaptıran sanıklara toplam 21 yıl hapis cezası verildi

Burdur’da jandarma ekipleri Roma-Bizans ve İslami Dönemi’ne ait 168 sikke ve 7 tarihi obje ele geçirdi. Ekiplerce, 2 tarihi eser kaçakçısı gözaltına alındı.

Burdur İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Bucak İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri aldıkları istihbari bilgiler doğrultusunda iki kişinin tarihi eser kaçakçılığı yapacağı bilgisini aldı. Alınan istihbari bilgiler doğrultusunda ekipler harekete geçti. Ekipler, A.K.Ç. ve K.T. isimli şahısları Çeltikçi İlçesi, Antalya-Bucak Karayolunda seyir halindeyken durdurdu. A.K.Ç. ve K.T.’nin bulunduğu araçta ve üzerlerinde aramalar yapıldı.

Yapılan aram sonucunda, Roma-Bizans ve İslami Dönemi’ne ait 168 sikke ve 7 tarihi obje olmak üzere 175 adet tarihi eser ele geçirildi. A.K.Ç. ve K.T gözaltına alındı.

Ayrıca, Bucak Cumhuriyet Savcısının talimatı ile ele geçirilen tarihi eserler Burdur Müze Müdürlüğüne teslim edildiği öğrenildi.

Öte yandan, gözaltına alınan A.K.Ç. ve K.T. sevk edildikleri adli makamlarca adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.