SON DAKİKA: 6.4 büyüklüğünde deprem!

HomeGündemDünya

SON DAKİKA: 6.4 büyüklüğünde deprem!

AFAD’ın verilerine göre Akdeniz’de Kıbrıs Paphos ve Mersin’in Anamur ilçesinde 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Kıbrıs Adası, Antaly

Kazada ağır yaralanan genç yaşam savaşını kaybetti
Kripto piyasasında teknik analizin önemi!
Korkutan deprem! Büyüklüğü 5,3

AFAD’ın verilerine göre Akdeniz’de Kıbrıs Paphos ve Mersin’in Anamur ilçesinde 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Kıbrıs Adası, Antalya, Mersin, Hatay, Adana, Isparta, Burdur ve Konya’da da hissedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan son dakika bilgisine göre, saat 04.07’de Akdeniz’de Kıbrıs Paphos’a 12.86, Mersin’in Anamur ilçesine 132.85 kilometre uzaklıkta 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD resmi sitesinden şu verileri paylaştı:

“Büyüklük : 6.4 (Mw) Yer : Akdeniz, 12.86 km.Paphos, 132.85 km. Anamur (Mersin) Tarih-Saat : 11.01.2022, 04:07:46 TSİ Enlem : 34.9190 N Boylam : 32.1663 E Derinlik : 5.06 km”

5.06 kilometre derinliğindeki depremin merkez üssünün Paphos ve Anamur ilçesi olduğu belirlendi. 

Google’un deprem verilerine göre depremin şiddeti 6.6 olarak kayda geçerken; Filistin, Kıbrıs, Türkiye, Mısır, Yunanistan, İsrail ve Birleşik Krallık Baf, Kıbrıs merkezinden 63 kilometre uzaklıkta da hissedildiği açıklandı.

DEPREMİ HİSSEDEN SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Sosyal medyada, depremin Kıbrıs Adası, Antalya, Mersin, Hatay, Adana, Isparta, Burdur ve Konya’da da hissedildiği paylaşımları yapıldığı kaydedildi.

“AN İTİBARİ İLE OLUMSUZ İHBAR BULUNMUYOR”

AFAD tarafından yapılan açıklamada, “Akdeniz’de Anamur ilçemiz açıklarında saat 04.07’de 6.4 büyüklüğünde #deprem meydana geldi. Mersin-Antalya İl AFAD ve Kıbrıs Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı ile yapılan görüşmelerde an itibarıyla olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

YÜCEL: ALANYA’DA CAN VE MAL KAYBIMIZ YOK

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Bu gece 04.07’de Akdeniz’de yaşanan depremi hisseden tüm şehirlerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İlk belirlemelere göre Alanya’mızda herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamıştır. Rabbim tüm doğal afetlerden bizleri muhafaza eylesin.”

ERSİN TATAR’DAN İLK AÇIKLAMA

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar depremle ilgili olarak yaptığı ilk açıklamada, “Baf açıklarında saat 03:07’de meydana gelen deprem tüm bölgede hissedildi … hepimize geçmiş olsun” paylaşımında bulundu.

Öte yandan depremi büyüklüğünü AFAD 6.4, Kandilli Rasathanesi 6.1, Google ise 6.6 olarak açıkladı.

GELİŞMELER GELECEK……