Ormanda insan kemikleri bulundu, kayıp polise ait olduğu değerlendiriliyor

HomeAsayiş

Ormanda insan kemikleri bulundu, kayıp polise ait olduğu değerlendiriliyor

Tokat’ta ormanlık alanda bulunan paslanmış tabanca ve kemik parçaları 7 ay önce kayıp olan polis memuru Musa Tüzen’e ait olduğu değerlendiriliyor. Ko

Uşak’ta matematik seferberliği devam ediyor
Bakan Karaismailoğlu, “Üçüncü çeyrekte haberleşme sektörü yüzde 47 büyüdü”
Elektrik akımına kapılan kaynak ustası hayatını kaybetti

Tokat’ta ormanlık alanda bulunan paslanmış tabanca ve kemik parçaları 7 ay önce kayıp olan polis memuru Musa Tüzen’e ait olduğu değerlendiriliyor. Konuya ilişkin valilikten açıklama geldi.

Tokat’ta Acil Çağrı Merkezi’ne gelen bir ihbarı değerlendiren polis ekipleri Almus ilçe merkezine 5 kilometre uzaklıkta bulunan ormanlık alana gitti. İhbar üzerine bölgede inceleme yapan ekipler 4 adet kemik ve paslanmış tabanca buldu. Tabancanın 7 ay önce ailesi tarafından kayıp müracaatı verilen polis memuru Musa Tüzen’e ait olduğu belirlendi. Kemiklerin ise Tüzün’e ait olup olmadığı ise Adli Tıp Kurumu’nda yapılacak olan DNA incelemesi sonrası belirleneceği öğrenildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

Olayın ardında Tokat Valiliği’nden yazılı açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, “Bugün Almus ilçe merkezine 5-6 km uzaklıkta bulunan ormanlık alanda bir vatandaşın kemik parçaları bulduğunu ihbar etmesi üzerine olay yerine intikal eden Almus İlçe Emniyet Amirliği ekiplerince olay yerinde çalışmalar başlatılmıştır. Yapılan değerlendirmeler ve çevrede bulunan bazı deliller sonucu buluntu kemik parçalarının, ailesi tarafından 28.10.2021 tarihinde kayıp müracaatında bulunulan Almus İlçe Emniyet Amirliğinde görevli polis memuru Musa Tüzün’e ait olduğu değerlendirilmektedir. Olayla ilgili soruşturma devam etmektedir.” denildi.