HomeDenizli

Nilüferleriyle ünlü Işıklı Gölü ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatıyor.

Çivril / Işıklıgöl HABER: MEHMET EFE DİNÇ/ DENİZLİ Doğal sit alanı ilan edilen, birçok kuş ve ender balık türüne ev sahipliği yapan nilüferler

FETÖ hükümlüsü yakalandı
Yeni yılda feci kaza! 3 ölü 2 yaralı
Yolcu otobüsünün karıştığı kaza ucuz atlatıldı
Çivril / Işıklıgöl

HABER: MEHMET EFE DİNÇ/ DENİZLİ


Doğal sit alanı ilan edilen, birçok kuş ve ender balık türüne ev sahipliği yapan nilüferleriyle ünlü ‘Işıklı Gölü’ne gelen misafirler, bayram sürecinde yoğunluk oluşturuyor

Denizli’nin Çivril ilçesinde doğal sit alanı ilan edilen, eşsiz manzarası ve huzur veren nilüfer çiçekleriyle doğaseverleri ağırlayan Işıklı Gölü’nde ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor.

Büyük Menderes Nehri’ni besleyen kaynakların üzerinde sulama amaçlı regülatör yapılarak oluşturulan 7 bin 300 hektarlık alana sahip Işıklı Gölü, zamanla görsel güzelliği nedeniyle doğaseverlerin alternatif rotası haline geldi.

Kayık turu düzenleyen işletme sahibi Sadettin Koçhan, turların çok güzel geçtiğini ve yoğun ilgi olduğunu söyledi.

İlçenin tanınmasında ve nilüfer çiçekleri için buraya gelen ziyaretçi akımından memnun olduğunu anlatan Koçhan , “Işıklı Gölü bizim için önemli. Türkiye ve bir çok ülkeden burayı görmeye geliyorlar. Göldeki nilüferler buraya ayrı bir güzellik katıyor, yerli ve yabancı turistler de buranın eşsiz manzarası karşısında gezme fırsatı buluyor” dedi.

“BAYRAM SÜRESİNCE BÜYÜK TALEP ALDIK”
Kayık turu düzenleyen işletme sahibi Sadettin Koçhan, Kurban Bayramı tatilinde inanılmaz bir taleple karşılaştıklarını ifade etti.

Koçhan, misafirlere ellerinden geldiğince gölün güzelliklerini ve bir birinden çeşitli kuş türlerini göstermeye çalıştıklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Artık nilüfer sezonunun sonlarına yaklaştık. Gölde sular çekilmeye başlıyor. Güzel bir sezon geçiriyoruz. Hala gelmek görmek isteyenler randevu almaya devam ediyorlar. Gölde ortalama 1:30 saat süren turumuz var. Önce 25 çeşit kuş turunun olduğu adayı ziyaret ediyoruz sonrasında kimi misafirlerimizin isteği üzere sazlık alandan geçiyoruz sonrasında ise Gittiğimiz yerlerde nilüfer tarlaları var diyebiliriz. Tabiat güzelliği ve kuşları misafirlerimiz görebiliyor”

Bazı sorunlarında olduğunu dile getiren Koçhan :Yolların kötü olmasından kaynaklı müşterilerinden bir çok şikayet aldığı daha düzgün yol istediklerini ve ışıklı Göl’ün etrafında sosyal tesislerin yapılması gerekli olduğunu söyledi.

ZİYARETÇİLER ÇOK MEMNUN
Nilüferleri görmeye gelen Efe Koç ise çok keyifli vakit geçirdiğini belirterek, “Tekne ile dolaştık. Nilüferleri görmek harikaydı. Hem ekonomi hem turistlik değer katacaktır şehrimize. Tabi ufak sorunlarda var İlçeden sonra buraya ulaşımda sorun yaşadık ,bu kadar güzel yere gelmek için zorlu bir trafik yaşıyoruz,su alabileceğimiz bir yer yok doğa içinde olmak istiyoruz ilçe belediyesinin bunu yapabilecek olduğunu düşünüyorum ” dedi.

MEHMET EFE DİNÇ /DENİZLİ