Instagram, kullanıcılarını çileden çıkartan problem çözüldü!

HomeTeknoloji

Instagram, kullanıcılarını çileden çıkartan problem çözüldü!

Instagram, iPhone kullanıcılarını çileden çıkartan hikayeler bölümündeki hata şirket tarafından getirilen son güncelleme ile ortadan kaldırdı. Geç

Kazada ağır yaralanan genç yaşam savaşını kaybetti
Ece Ronay’ın 2,5 aylık hamile olduğu basına sızdı
Babasını arkasından düşürdü 5 km sonra kendisi kaza yaparak öldü

Instagram, iPhone kullanıcılarını çileden çıkartan hikayeler bölümündeki hata şirket tarafından getirilen son güncelleme ile ortadan kaldırdı.

Geçtiğimiz günlerde birçok Instagram kullanıcıları platformda yaşadıkları hikâye sorununu sosyal medya üzerinde paylaştı. Bu paylaşımlar üzerine uzun bir süre Instagram’dan hiçbir açıklama yapılmadı. Beklenenin dışında çalışmasından şikayetçi olan kullanıcıları içim Instagram, paylaştığı güncelleme ile sorunu çözdü.

INSTAGRAM SORUNU ÇÖZMEK İÇİN GÜNCELLEME YAYINLADI

Instagram, dün akşam saatlerinde iOS kullanıcıları ile yeni bir güncelleme paylaştı. Bu güncellemede hata düzeltmelerinin ve performans geliştirmelerinin yapıldığı açıklandı. Güncellemeyi yapan kullanıcıların hikayeler özelliğinde yaşanan sorunun çözüldüğü görüldü.

ANDROİD KULLANICILARI MANUEL GÜNCELLEME KONTROLÜ YAPACAK

Ancak durumu Android kullanıcıları tarafından aynı olmadı. Android’e henüz bir güncelleme gelmedi. Samsung, Xiaomi, Oppo, Realme, Vivo, Tecno, General Mobile ve Reeder gibi Android tarafındaki markaların kullanıcıları bu tip bir hata aldıklarını paylaşmamıştı. Sorunu yaşayan kullanıcılar için ise Play Store üzerinden manuel olarak güncelleme kontrolü yapabilecek.

YAŞANAN HATA ŞU ŞEKİLDEYDİ

Yaşanan hata; izlediğimiz hikâyenin listenin sonuna gitmesi gerekirken yeni bir paylaşım varmış gibi gözükmesiydi. Hiç izlememişiz gibi tekrar tekrar ilk sırada karşımıza çıkan bu hataya güncelleme ve Play Store üzerinden manuel olarak güncelleme kontrolü ile çözüm üretildi.

ShiftDelete.Net yazarının paylaştığı bilgide şu ifadeler yer aldı;

“Tabii bu problemi tüm Instagram kullanıcılarının yaşamadığını belirtelim. Zira akıllı telefonun üreticisinden, kullandığı ara yüze kadar birçok etken olabilir. Ya da sizin yaşadığınız bir problem bir başkasında olmayabilir. Bu tip durumlarda ise uygulamaya geri bildirimde bulunmak en hızlı çözüm olacaktır.”