Hasan Ali Sönmez güven tazeledi

HomeAntalya

Hasan Ali Sönmez güven tazeledi

Gazipaşa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı 2022-2026 dönemi olağan genel kurulunda Hasan Ali Sönmez yeniden başkan seçildi. Sönmez, “Seçimi b

Kayıp adam dere yatağında ölü bulundu
Korkutan deprem! Büyüklüğü 5,3
SON DAKİKA: 6.4 büyüklüğünde deprem!

Gazipaşa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı 2022-2026 dönemi olağan genel kurulunda Hasan Ali Sönmez yeniden başkan seçildi. Sönmez, “Seçimi ben değil, Gazipaşa esnafı kazandı.”

Gazipaşa Belediye Fuar Alanı’nda gerçekleştirilen genel kurulda Mustafa Köse ve Hasan Ali Sönmez’in listeleri yarıştı.

Esnafın çoğunluk oyunu alan Hasan Ali Sönmez, yeniden başkanlığa seçildi.

2022-2026 dönemini yürütecek olan Başkan Sönmez seçim sonucunun açıklanmasından sonra yaptığı açıklamasında genel kurulun, Gazipaşa Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve esnaf için hayırlı olmasını diledi. Sönmez, “Seçimi ben değil, Gazipaşa esnafı kazandı” ifadelerini de kullandı.

SEÇİM TAMAM, SIRA VAATLERDE

Gazipaşa Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na yeniden başkan seçilerek güven tazeleyen Hasan Ali Sömez’in seçim öncesi vaatleri şu şekildeydi:

1-Kayıt dışı çalışanlarla dün olduğu gibi yarın da mücadelemizi devam ettireceğiz.

2-Sağlık sorunları nedeniyle ekonomik sıkıntı yaşayan, iş yerlerinde maddi hasar olup zarar gören üyelerimize odamızın bütçesi dahilinde daha önce yaptığımız gibi nakdi para yardımı yapmaya devam edeceğiz.

3-Banka şubeleri ile görüşerek düşük faizli belirli bir limite kadar kefilsiz, ipoteksiz kredi imkânı sağlayacağız.

4-Esnaflarımızın zor günlerinde yanlarında olmaya devam edeceğiz.

5-Odamızda hizmet veren sicil işlemlerini talebe göre haftada 2 veya 3 güne çıkaracağız.

6-2022 yılında basit vergi usulü defterini tuttuğumuz üyelerimizin 1 yıllık muhasebe ücretlerini almayacağız.

7-Kaymakamlık, Gazipaşa Belediyesi ve ilçemizde bulunan tüm resmî kurumlarla ilişkilerimizi sürdürüp sorunların çözülmesinde üyelerimize köprü olacağız.

8-Meslek dallarında çırak ve usta yetiştirilmesinin sağlanması amacıyla gerek çıraklık eğitim gerekse milli eğitim ile görüşmeler yaparak oda olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğiz.

9-Odamız bünyesinde, üyelerimizin ihtiyacı olduğu zamanlarda ücretsiz olarak kullanabileceği çadır, masa ve sandalye alımını sağlayacağız.

10-Pazar yerindeki güvenlik zafiyetinin önüne geçmek için pazaryerinin muhtelif bölgelerine kamera sistemi kurduracağız.

11-Sanayi esnaflarından gelen talep üzerine sanayiye ATM makineleri koyduracağız.

12-Odamıza ait resmî WEB sitesi kurulmasını sağlayarak, teknoloji çağının tüm değerlerinden faydalanmaya çalışacağız. Bu sayede odamızla alakalı esnaflarımızı ilgilendiren tüm bilgilere ve detaylara esnaflarımızın daha kolay ulaşmasını sağlayacağız.