Engelli kıza fuhuş yaptıran sanıklara toplam 21 yıl hapis cezası verildi

HomeYaşam

Engelli kıza fuhuş yaptıran sanıklara toplam 21 yıl hapis cezası verildi

Denizli’de 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen insan ticareti suçu davasından karar çıktı. 6 baronun katıldığı davada engelli kız çocuğunu zorla alıko

SON DAKİKA: 6.4 büyüklüğünde deprem!
Kayıp adam dere yatağında ölü bulundu
Kripto piyasasında teknik analizin önemi!

Denizli’de 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen insan ticareti suçu davasından karar çıktı. 6 baronun katıldığı davada engelli kız çocuğunu zorla alıkoyan ve fuhuş yaptıran 2 sanıktan biri 11 yıl diğeri ise 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Burdur’un Çavdır ilçesinde yaşayan ve 21 Ekim 2013 tarihinde evlilik vaadiyle kandırılarak, yüzde 50 zihinsel engelli yüzde 26 ise işitme engelli olan 17 yaşındaki Emine Bakan’ı gece kulübü ve gazinolarda çalıştırıp alıkoydukları, 12 gün sonra da başka bir gazinoya götürürken Denizli’nin Baklan ilçesinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden engelli kız çocuğunun davası 8 yıl sonra sonuçlandı.

Denizli 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, engelli kız çocuğu maktül Bakan’ı zorla çalıştırıldığı gazinonun işletmecisi sanık Yaşar Gündüz hakkında insan ticaretinden 10 yıl hapis ve 24 bin TL adli para cezası, 6136 sayılı yasaya muhalefetten üç ay hapis ve bin 200 TL adli para cezasına çarptırıldı. Maktül Bakan’ı kaçıran ve fuhuş yaptırıldığı düşünülen gazinolarda çalışmaya zorlayan Erhan Tunç hakkında kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma suçundan 11 yıl hapis ve 30 bin TL adli para cezasına hükmedildi. 

Ayrıca Denizli’de görülen davaya, Adana Barosu, Antalya Barosu, Ankara Barosu, Denizli Barosu, Diyarbakır Barosu, İstanbul Barosu ve Eşit Hakları İzleme Derneği’ de katıldı.