Denizli’de Madende Göçük; 1 İşçi Göçük Altında

HomeGenel

Denizli’de Madende Göçük; 1 İşçi Göçük Altında

Denizli'nin Acıpayam ilçesine bulunan bir madende meydana gelen göçük nedeniyle mahsur kalan 1 işçi olduğu valilik tarafından yazılı olarak bildirild

Elektrik akımına kapılan kaynak ustası hayatını kaybetti
Hırsızlık operasyonunda 7 şüpheli yakalandı
Çatıdan düşen fabrika işçisi hayatını kaybetti

Denizli’nin Acıpayam ilçesine bulunan bir madende meydana gelen göçük nedeniyle mahsur kalan 1 işçi olduğu valilik tarafından yazılı olarak bildirildi.

Denizli’nin Acıpayam ilçesine bağlı Karaismailler Mahallesi’nde bulunan ocağında akşam saatlerinde henüz belirlenemeyen nedenle göçük meydan gelmişti. Bunun üzerine olay yerine jandarma, sağlık, itfaiye ve AFAD ekipleri sevk edilmiş ve kurtarma çalışmaları başlatılmıştı.

Maden ocağında meydana gelen göçüğe ilişkin Denizli Valiliği’nde yazılı açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“İlimiz Acıpayam ilçesi Karaismailler Mahallesi’nde bulunan krom madeninde bugün 21.20 sularında meydana gelen göçük sebebiyle 1 çalışanın göçük altında kaldığı bilgisine ulaşılmıştır. Devletimiz tüm imkanları ile arama ve kurtarma çalışmalarına başlamıştır. Gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir.”