Aşıdan kaçtı! Koronavirüse yenik düştü

HomeSağlık

Aşıdan kaçtı! Koronavirüse yenik düştü

Denizli’de 78 yaşındaki kadın koronavirüs neden ile hayatını kaybetti. Yaşlı kadının ailesinden aşı olmayan tek kişi olduğu, defalarca aşı olmayı

Bebek bezine gizlenmiş 1 kilogram uyuşturucu yakalandı
Kayıp olarak aranan adam oğlunu aradı! Başıma çuval geçirip beni gölete attılar
Engelli kıza fuhuş yaptıran sanıklara toplam 21 yıl hapis cezası verildi

Denizli’de 78 yaşındaki kadın koronavirüs neden ile hayatını kaybetti. Yaşlı kadının ailesinden aşı olmayan tek kişi olduğu, defalarca aşı olmayı reddettiği öğrenildi.

Denizli’nin Çivril ilçesine bağlı Yuva Mahallesi’nde yaşayan 78 yaşındaki Pakize Gürcan yaklaşık 4 hafta önce rahatsızlandı. Ancak rahatsızlığının üşütmeden kaynaklı olduğunu zannederek hastaneye gitmedi. Bir süre sonra durumu ağırlaşan kadın Çivril Hilmi Öz Devlet Hastanesine kaldırıldı. Hastanede yapılan kontrollerde yaşlı kadının koronavirüse yakalandığı tespit edildi. Hastanede tedavi altına alınan kadın 21 günlük yaşam mücadelesini kaybetti.

AŞIYI REDDETTİ, KORONAVİRÜSTEN KAÇAMADI

Koronavirüsten dolayı hayatını kaybeden 78 yaşındaki kadının ailesindeki detay dikkat çekti. Pakize Gürcan’ın kronik aslım hastası olduğu, birlikte yaşadığı eşi, gelini ve oğlunun koronavirüs aşılarının tam olduğu fakat Gürcan’ın ailede tek aşısız kişi olduğu öğrenildi. Ailesinin aşı olma ısrarına karşılık her seferinde aşı olmayı reddettiği belirtildi. Aynı evde yaşadıkları halde diğer aile üyelerine yapılan koronavirüs testlerinin negatif çıkması aşının önemini bir daha gösterdi.


Öte yandan, ilçede koronavirüsten ilk vefatın gerçekleştiği öğrenildi.